Tento kapesní strojek za 8 milionů se dokáže podepisovat za vás

1 minuty čtení

Svůj podpis jsme se naučili na prvním stupni základní školy a používáme ho dodnes, ať už na podepisování pohledů, blahopřání anebo různých dokumentů. Lékaři, slavní autoři, celebrity anebo úspěšní podnikatelé píší svůj podpis mnohem častěji, než “obyčejný“ člověk. Denně se mohou podepisovat i několiksetkrát, a to zabere spousty času a bolí z toho zápěstí.

Kapesní strojek se podepíše za vás

Švýcarský hodinář Jaquet Droz sestavil kapesní strojek, který se dokáže podepsat za vás. Na jeho vývoji pracoval zhruba 4 roky, než ho vyladil k dokonalosti. Ten se v konečné fázi dokáže podepsat úplně stejně jako jeho majitel. Stačí ho jen položit na papír a zapnout.

Podepisovací strojek obsahuje zatahovací kovové rameno, otvor pro pero a dalších 585 různých částí, které vedou pero dovnitř a ven tak, aby vytvořil dokonalý podpis. Aby přístroj mohl fungovat, je důležité nejprve svůj podpis zaslat společnosti, aby jej mohli začlenit do návrhu jeho stavby.

Je možné, aby strojek používal někdo jiný?

Při ztrátě či krádeži strojku nemusíte mít strach o zneužití vašeho podpisu. Pro jeho aktivaci je totiž nutné použít kód zvolený majitelem. Tudíž ho může používat jen on anebo ten, komu svůj kód svěřil. A kolik vlastně takový strojek stojí? Jeho cena činí 365 000 dolarů, v přepočtu přes 8 milionů korun.

Úvodní foto: www.jaquet-droz.com

Video podepisovacího kapesního stroje

Tento kapesní strojek za 8 milionů se dokáže podepisovat za vás
5 (100%) 1 hlasy

Komentáře

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Další článek
Rolovat nahoru