Snadné tipy, jak plánovat a dodržovat vaše předsevzetí

2 minuty čtení

Od nového roku, od nového měsíce, od pondělí, od zítřka… Každý, kdo chtěl nějakým způsobem změnit svůj život, ví, o čem je řeč. Ať už chcete žít zdravěji, začít se věnovat novému koníčku, začít cvičit anebo změnit způsob toho, co děláte, prvním krokem je určit si, od kdy tak učiníte. Nicméně, jen si stanovit začátek a začít není to nejtěžší. Nejtěžší je totiž vydržet a dojít až k vysněnému cíly. Proto vám přinášíme několik rad, jak se k němu úspěšně dopracovat.

  1. Napište to

Napsat své myšlenky na papír opravdu může pomoci. Zajděte tedy do nejbližšího obchodu a kupte si deník či zápisník, který bude sloužit pouze pro vaši novou cestu. Zapisujte si každý den nebo jednou za týden vaše myšlenky, poznatky a pokroky. Nebojte se zapsat i neúspěchy. Podle nich totiž zjistíte místa, v kterých se máte zlepšovat.

Do poznámek si zapište výsledný cíl, ale i další aktivity, které s ním jdou ruku v ruce. Jestliže chcete jíst zdravěji, můžete si dát za další cíl naučit se vařit více zdravých jídel z různých potravin.

  1. Najděte si podporu

Řekněte lidem ve vašem okolí o vašich plánech. Buďte otevření a upřímní v tom, proč se chcete změnit a jaké máte cíle. Možná dokonce naleznete nějakou spřízněnou duši, která se snaží o to samé, co vy. Můžete se tak spojit a navzájem se povzbuzovat, dělit se o tipy a nápady, jež vám pomohou se změnou.

Online podpora je také podpora. Na Facebooku totiž existuje mnoho skupin – od hubnutí až po přestání kouření, do kterých se přihlašují lidé se stejným cílem.

  1. Vytvořte si časovou osu

Určit si jen cíl není dostačující. Důležité je i určovat si menší cíle.

Příklad: Pokud chcete začít běhat, je jasné, že ihned neuběhnete 10 km za hodinu. Proto je důležité si určit menší cíle, jako uběhnutí nejprve 3 km. Po několika týdnech si dráhu prodlužte a poté ji pravidelně prodlužujte, až se dostanete do vašich vysněných 10 km.

5/5 - (1 vote)
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Další článek