Skupinka delfínů zachránila topícího se psa

1 minuty čtení

Delfíni jsou velmi inteligentní zvířata. Jsou schopni se učit, opakovat nebo rozumět různým pojmům. Dokáží také rozvázat uzly na rybářských sítích, lovit ryby v různých formacích nebo zaútočit na předem dané písknutí. Kromě všech těchto vlastností a dovedností umí delfíni i zachraňovat život. Před časem totiž zachránili topícího se psa.

Když Turbo, jedenáctiletý dobrman, padl do kanálu v Marco Island na Floridě, USA, nebyl na blízku žádný člověk, aby ho mohl z kanálu vytáhnout a zachránit ho tak. Pes byl uvíznutý v kanálu pod stěnou, která byla příliš vysoká na to, aby na ni mohl vylézt. Naštěstí pro Turba se ale objevila skupina delfínů.

Ti, jakmile ho uviděli, věděli, že potřebuje pomoc. Jelikož delfíni nemají ruce ani nohy, měli snad jen jediný způsob, jak Turbovi pomoci. Začali tedy vydávat velmi hlasité zvuky a plavat kolem něj. Hluk rychle upoutal pozornost mnoha lidí, co byli poblíž. Ti se začali zajímat, proč jsou delfíni tak hluční a poté si všimli psa uvězněného ve vodě.

Lidé ihned zavolali hasiče, kteří po chvíli dorazili na místo a Turba zachránili. Ten byl po celém zážitku velmi otřesený a oslabený. Podle jeho majitelky Cindy Burnettové byl dobrman ztracený více než 15 hodin. Nebýt skupinky delfínů, pes by se pravděpodobně ve vodě vyčerpáním utopil.

5/5 - (1 vote)
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Další článek