Ruská vesnice v katastrofálním stavu se chce přejmenovat na Sýrii a žádat Moskvu o humanitární pomoc!

2 minuty čtení

K velice originálnímu kroku, jak upoutat pozornost vlády v Moskvě, se rozhodla malá ruská vesnice Bungur. Ta se totiž chce přejmenovat na Sýrii, a to s argumentací, že zatímco Rusko do Středního východu investovalo desítky milionů dolarů, na sibiřskou vesničku s jejím původním názvem doslova kašle. Změna názvu by tak mohla přimět politiky, aby neutráceli peníze jen za oblast tisíce kilometrů vzdálenou, ale investovali také pár rublů do Sýrie, která je mnohem blíže. Pravdou tedy je, že z Moskvy je Sýrie podobně daleko jako tahle zapadlá sibiřská vesnice, ta je ale přeci jen více doma, v Rusku.

Nic tu není, jen hřbitov!

Bungur je dlouhodobě doslova v havarijním stavu a situace je tam čím dál horší. Silnice jsou rozbité, dodávky vody a elektrické energie se každou chvíli přerušují a služby zdravotní péče neexistují vůbec. Podobné druhy stížností nejsou u jiných ruských vesnic žádnou zvláštností, tato se však snaží své problémy vyřešit způsobem, který vzbudí mnohem větší pozornost. A to se jim jistě daří.

Jeden z obyvatelů Bunguru, který stál u zrodu jeho přejmenování, říká, že jakmile vesnici na Sýrii přejmenují, požádají Ruskou federaci o humanitární pomoc. Když to prý bude nutné, budou se třeba jmenovat Syrská arabská republika a klidně i pár arabů pozvou. Vláda prý pomáhá Sýrii a přitom města jsou tam stejně zničená jako právě tady, ale této vesnici nepřikládá žádnou pozornost. Není zde knihovna ani škola. Do té musí děti dojíždět, jenže vzhledem ke katastrofálním silnicím už možná za chvíli nebude po čem. Není tu prý skoro nic, jen hřbitov.

5/5 - (1 vote)
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Další článek