Prarodiče, kteří hlídají vnoučata, žijí déle

1 minuty čtení

Není žádným tajemstvím, že snad každý z nás chce žít, co nejdéle to bude možné. Mnoho lidí se proto zdravě stravuje, cvičí, vyhýbá kouření, drogám a alkoholu. Existuje však ještě jeden způsob, jež je vědecky doložený, jak si prodloužit život. Nová studie totiž ukázala, že prarodiče, kteří hlídají své vnoučata, žijí déle.

Jde o Berlínskou studii, která pro svůj výzkum použila 500 seniorů ve věku 70 let a více, kteří se občas starali o svá vnoučata. Výsledek studie prokázal, že tito lidé mají nižší riziko úmrtnosti po dobu následujících 20 let, oproti těm, kteří se o děti svých potomků nestarali. Hlídání dětí tedy prodlužuje život.

Profesor Bruno Arpino z univerzity Pompeu Fabra v Barceloně řekl, že péče o děti je velmi důležitá především kvůli tomu, že se takto senioři cítí užiteční. Péče o ně nesmí být však jediná jedincova aktivita, jež zlepšuje zdraví psychické i fyzické. Je totiž důležité, aby babičky a dědečci nezapomínali na jiné přínosné aktivity, jako různé kroužky, kluby, práci nebo dobrovolnictví. Je velmi důležité, aby hlídání probíhalo po dohodnutí si času a péče o děti.

Prarodiče, kteří hlídají vnoučata, žijí déle
5 (100%) 1 hlasy

Komentáře

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Další článek
Rolovat nahoru