9 základních příznaků, že pijete málo vody

2 minuty čtení

Voda je pro lidský organismus velmi důležitá. Bez ní nemůže tělo a orgány pracovat, tak jak by měly. Bohužel ji většina z nás pije až tehdy, když se cítí žíznivě.

Výhody pitné vody

 • Chrání páteř a jiné tkáně
 • Pomáhá s eliminací odpadu moči, potu a pohybu střev
 • Udržuje teplotu těla v optimálním rozmezí
 • Zvlhčuje a tlumí klouby

9 příznaků, že nepijete dostatek vody

 1. Barva moči

Pokud zjistíte, že je vaše moč tmavší než obvykle – tmavě žlutá nebo dokonce hnědá, je nutné vypít sklenici vody. Čirá nebo světle žlutá barva moči dokazuje, že máte vody dostatek.

 1. Chození na WC

Každý den byste se měli jít vyčůrat zhruba 6x až 7x, v závislosti na tom, jak moc pijete. Jestliže jste se delší dobu nenapili, může to mít neblahý vliv na funkci vašich ledvin.

 1. Suchá kůže a ústa

Suchá kůže může být spojena s nedostatkem pitné vody v těle. Suché rty / ústa jsou také znamením dehydratace.

 1. Hlad

I hlad může být způsob, jak si vaše tělo říká o pití. Pokud si žaludek stěžuje a žádá si jídlo, zkuste předtím vypít sklenici vody, než se skutečně najíte. Jestliže pocit hladu přetrvává, najezte se.

 1. Únava

Lidé, jež nepijí dostatek vody, se během dne cítí unaveně. Je to proto, že si tělo “půjčuje“ vodu z krve, což způsobuje snižování jeho okysličování.

 1. Bolest hlavy

Mírnou bolest hlavy může způsobovat dehydratace. Vaše tělo si stejně jako při únavě bere vodu z krve, a proto se do mozku začne dostávat méně kyslíku, a právě to způsobuje bolest hlavy. Chcete-li zjistit, zda jde o tento případ, rychle se zvedněte, ohněte či otočte. Pokud se bolest zvýší, vypijte sklenici vody.

 1. Podrážděnost

Jestliže tělo postrádá tekutiny, můžete být podráždění.

 1. Zácpa

Když má tělo nedostatek tekutiny, může ji získat z vaší stolice, což vede k zácpě.

 1. Bolest kloubů

Vaše klouby potřebují, aby zůstaly zvlhčené. Pokud nemají dostatek vody, opět si ji “půjčí“ odjinud. Stejně na tom jsou i meziobratlové ploténky, které potřebují dostatek vody, abyste při pohybu necítili bolest.

5/5 - (1 vote)
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Další článek