2019 – Otevírací doba o Vánocích, na Silvestra a Nový rok

2 minuty čtení

Otevírací doba obchodů už není, co bývala. V roce 2016 ji změnil český zákon, který v určitých svátcích zakazuje prodej obchodům s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních. Nám, kteří si chceme nakoupit, tedy nezbývá, než se s tím poprat po svém. Abychom v době, když je zavřeno, zbytečně netahali za kliku zavřeného obchodu, je lepší udržet si alespoň zběžný přehled.

Otevírací doba obchodů na Štědrý den, v první a druhý svátek vánoční

Váš bramborový salát potřebuje ještě jednu majonézu? Nebo jste zapomněli na vánoční oplatky na stůl? Jen klid. Pokud vám hodinky ještě neukazují 12 hodin odpoledne, můžete to ještě napravit. Na Štědrý den jsou i obchody s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních otevřeny, ale jen do 12:00 hodin.

S nedostatekem piv v lednici se naopak budete muset smířit 25. a 26. prosince, kdy mají všechny obchody podléhající zákonu o otevírací době zavřeno. Smířit se musíte se sortimentem malých večerek a benzínek.

Otevírací doba obchodů na Silvestra a Nový rok

Zákon o otevírací době obchodů z roku 2016 nezakazuje prodej na Silvestra, na Nový rok jsou ale obchody zavřené. 1. 1. 2020 si zkrátka do obchodu nezajdete. Proto doporučujeme pořídit si vše potřebné předem. Hlavně něco na bolehlav a kocovinu!

Další svátky, kdy se jít nakupovat nevyplatí

Zavřít podle zákona ale obchody nemusí jen o Vánocích. To samé jim zákon přikazuje také v následujících svátcích:

  • Velikonoční pondělí
  • 5. – Den vítězství
  • 9. – Den české státnosti
  • 10. – Den vzniku samostatného Československého státu.

 

5/5 - (1 vote)
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Další článek