Jak snadno a rychle usnout? Vojáci mají na nespavost tuto 2minutovou metodu

2 minuty čtení

Kvalitní a hluboký spánek je pro každého člověka velice důležitý. Posiluje totiž imunitní systém, který chrání lidské tělo před různými onemocněními, ať už fyzickými či duševními. Dobré spaní také zvyšuje schopnost soustředění a zlepšuje i práci mozku.

Každý z nás má jinou potřebu délky spánku. Dospělá osoba obvykle potřebuje spát 7 – 8 hodin denně. Někomu ale stačí jen 4 hodiny, jinému naopak 12 hodin. Mnoho lidí ale trpí potížemi vůbec jak usnout. Nedávné studie prokázaly, že poruchy spánku má minimálně jednou týdně více než 60 % lidí.

Jste také jedním z těch, které trápí z jakékoliv příčiny nespavost, dlouho jim trvá, než usnou anebo se celou noc jen převalují a usínají jen v několika minutových intervalech. Tak to vyzkoušejte dvouminutovou “uspávací metodu“, kterou už řadu let využívají piloti anebo vojáci. Možná že pak už dlouhodobou nespavost řešit nebudete. Nejde přitom o žádné babské rady, ale ověřený způsob.

Jak rychle usnout do několika minut

  • v první řadě uvolněte obličejové svaly, jako tváře a okolo očí a také čelisti i jazyk
  • poté si dejte ramena, co nejníže se vám podaří a začněte uvolňovat svaly na horní a poté dolní části jedné a druhé ruky
  • vydechněte a uvolněte si hrudník
  • v dalším kroku uvolněte svá stehna a poté i lýtka
  • v poslední řadě si pročistěte svou mysl, přestaňte na všechno myslet a začněte si představovat jeden z těchto návrhů

Představujte si…

  1. že ležíte uprostřed černého pokoje na černé sametové houpací síti
  2. že ležíte na lodi pod širým nebem bez mraků, která se plaví po tichém a klidném jezeře
  3. po dobu 10 sekund si neustále opakujte: „nemysli, nemysli, nemysli, nemysli,“

Touto přírodní cestou nebudete, jak na nespavost, možná už muset řešit. Po několikatýdenním tréninku byste mohli bez jakékoliv léčby či léků na spaní být schopni usnout téměř do minuty i vy. Je však potřeba dodržovat veškeré kroky, hlavně naučit se vypnout mozek a nepřemýšlet nad věcmi, které můžete řešit až druhý den poté, co se na to výborně vyspíte.

4/5 - (2 votes)
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Další článek