Rekordní věk 122 let byl prý od Francouzsky podvod

2 minuty čtení

Zatím co drtivá většina žen se snaží vypadat o pár let mladší, po stovce už to může být vnímáno jinak, o to víc v případě, když vám táhne na rekord. Francouzska Jeanne Louise Calmentová, nejdéle žijící žena světa, která se údajně narodila v roce 1875 a zemřela v roce 1977, kdy jí mělo být 122 a půl roku, však měla úplně jiný důvod vydávat se za starší, a to v době, kdy ještě netušila, že se takto vysokého věku vůbec dožije. Ona to totiž možná vůbec nebyla ona..

Oficiálně je tato žena považována za nejstarší osobu světa. Dva ruští vědci Valerij Novosjolov a Nikolaj Zak se však snaží dokázat, že tomu tak není a že jde ze strany údajné Jeanne Louise Calmentové o podvrh. Argumentují totiž, že zemřela už v roce 1934 a její identitu podvodně převzala její dcera Yvonne. Ve skutečnosti tedy prý nezemřela dcera, ale její matka. A právě dcera se od tohoto okamžiku za ní měla vydávat, přičemž důvodem měla být vysoká 35procentní dědická daň z jejich velkého majetku, na kterou v té době neměla.

Původní Yvonne se tak díky zfalšovaným dokumentům rázem proměnila ve starší Jeanne. Mohlo se tak stát díky faktu, že rodina žila v panství na odlehlejším místě, takže jejich přesnou podobu jen tak někdo neznal. Ruští vědci svá tvrzení opírají i o další argumenty. Těmi například je, že žena ve svém velmi vysokém věku vypadala spíš na 90. I lékařské výzkumy potvrdily, že tehdy ve 118 letech měla paměť tak na 80 – 90. Také jde o nadprůměrně dlouho žijící ženu, navíc ve Francii, což je velice nepravděpodobné. I ve svých rozhovorech a výpovědích z mládí se někdy spletla, což by mohlo nasvědčovat, že není původní matka, ale dcera. Takových faktů ruští vědci uvádí asi sedmnáct.

Na druhou stranu jsou tu ale odpůrci této teorie, kteří zase mají své argumenty, že Jeanne Louise Calmentová byla pravá a zemřela opravdu ve 122 letech. Pravdu by možná odhalila exhumace, není však jisté, zda k ní dojde.

5/5 - (1 vote)
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Další článek