Rekordně nejstarším žijícím člověkem je 116letá Japonka

1 minuty čtení

Oficiálně nejstarším člověkem světa se stala Japonka Kane Tanakaová z města Fukuoka na ostrově Kjúšú, která se narodila 2. ledna 1903 a nedávno byla díky svému věku 116 let zapsána do Guinnessovy knihy rekordů. Tato dáma měla dalších 7 sourozenců, z nichž byla v pořadí jako sedmá nejmladší.  Jejím manželem byl Hideo Tanaka, kterého si vzala ve svých 19 letech. Společně pak vychovávali 4 vlastní a 1 adoptované dítě.

Rekord v dlouhověkosti převzala po 117leté Japonce Čijó Mijakové, která v červenci minulého roku zemřela. Stále však nejde o vůbec nejstaršího člověka světa. Tím měla být údajně 122letá Francouzska Jeanne Louise Calmentová. V jejím případě však vyvstávají úvahy, zda nešlo o podvod, když měla dle dvou ruských vědců v mládí převzít identitu po své zemřelé matce.

U stále žijící 116leté paní Tanakaové ale žádné pochybnosti nejsou. Co však známé oficiálně není, je aktuálně nejstarší muž světa. V lednu tohoto roku totiž ve věku 113 let zemřel Japonec Masazo Nonaka z ostrova Hokkaidó, přičemž jeho nejdéle a stále žijícího nástupce pracovníci Guinnessovy knihy rekordů ještě hledají.

5/5 - (1 vote)
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Další článek