Proč je někdo lechtivý a jiný ne? Vědci znají odpověď

1 minuty čtení

Každý je lechtivý na jiné části těla, nejlechtivějšími místy na lidském těle jsou ale žebra, chodidla, ruce a podpaží. Proč právě tato místa? Vědci tvrdí, že je to hlavně kvůli nervům. V těchto určitých místech je totiž mnoho nervových zakončení, jejichž množství má každý člověk vyvinuté jinak. Ti, kteří jich mají vyvinuto méně, jsou citliví jen málo anebo vůbec. Naopak ti, kteří jich mají vyvinutých více a nervová zakončení jsou dost citlivá, jsou také mnohem více lechtivými.

Nejde ale pouze o množství zakončených nervů v daných místech. Dalším faktorem je i citlivá a měkká kůže v lechtivých oblastech (dlaně, podpaží, chodidla,…), jež není zvyklá na častý fyzický kontakt. To poté společně se slabou vůlí vyvolává pocit lechtivosti a smích.

Z důvodů uvedených výše vyplývá, že více lechtivými jsou především staří lidé a děti. Nejvíce jsou lechtiví na rukou, jelikož právě jejich ruce nejsou tolik zvyklé na fyzický kontakt anebo fyzickou práci, tudíž u nich nervy na šimrání reagují mnohem citlivěji.

5/5 - (1 vote)
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Další článek