Mírumilovný nápad jednoho člověka dokázal o 80 % snížit kriminalitu v nebezpečné čtvrti

2 minuty čtení

Ve Spojených státech amerických, stejně jako kdekoliv jinde po celém světě, je spousty nebezpečných míst, kam se lidé kvůli bující kriminalitě raději neopovažují vkročit. Když máte na vybranou, nebude vám jistě činit potíž se takovým místům obloukem vyhnout. Jsou ale situace, kdy se různé nezákonné aktivity jako je vandalství, krádeže, loupeže či obchodování s drogami dějí přímo ve vaší ulici. Tehdy by snad bylo variantou vůbec nevycházet ven, což je ale krajně nepraktické. Mnohem lepší je dostat spásný nápad, stejně jako měl obyvatel jedné z nebezpečných amerických čtvrtí.

Než se k němu dostaneme, jistě si vzájemně dáme za pravdu, že jsou naopak místa či objekty, kterým se kriminalita spíše vyhýbá. Mezi takové se řadí kostely, v nichž se nekalé činnosti budou dít skutečně zřídka, a to i přesto, že zločinci zrovna nemusí patřit k věřícím. Právě tento celkem pochopitelný fakt stál u zrodu chytré myšlenky. Nikoliv postavit na ulici kostel, ale malou svatyni, navíc ne s Ježíšem Kristem, ale se sochou Buddhy, která byla zakoupena v železářství.

Z nebezpečné čtvrti se stalo místo klidu a odpočinku

Světe div se, tento sympatický chlapík, jak ho sám jeho místní stvořitel pojmenoval, skutečně umí dělat zázraky, a to dokonce jen při své 60centimetrové výšce. Od chvíle, kdy byl na roh nebezpečné americké ulice postaven, se všechno tak nějak uklidnilo, o čemž vypovídají i policejní statistiky, které během sledovaných 3 let uvádějí pokles kriminality o více jak 80 %.

Nejenom že lidé v jeho okolí už nepohazují žádné odpadky a vandalové nemalují po zdech, ale oblast opustila i závažná kriminalita. Vietnamští obyvatelé čtvrti, kterým je přeci jen Buddha blízký, dokonce začali přinášet různé další doplňky, ovoce, květiny anebo vonné tyčinky a u sochy se modlí. Původní malý Buddha se nakonec rozrostl v nepřehlédnutelný pomník, kde se lidé s oblibou schází, a to i tací, kteří vůbec buddhisté nejsou.

Fotogalerie

Foto zdroj: youtube.com/ajplus

Video

5/5 - (1 vote)
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Další článek