Jak se ve vaší kuchyni účinně zbavit hmyzu?

2 minuty čtení

Kuchyně je místo, kde by mělo být dokonalé čisto a pořádek, a to hlavně kvůli tomu, že v ní jsou skladovány potraviny, z nichž se následně připravují různá jídla. Bohužel, ať už se můžeme snažit udržovat v kuchyni čistotu sebevíc, nepříjemný hmyz jako jsou mouchy, mravenci či komáři se v ní tu a tam stále objevují. Jestli i vás někdy trápil nežádoucí hmyz, víte sami, jak je těžké se ho zbavit.

Byli jste jedním z těch, kteří zahlédli nezvané hosty ve vaší kuchyni, a okamžitě jste vyrazili do drogerie pro prostředek na hubení hmyzu? Přejděte na šetrnější postřik, jenž lze vyrobit doma a není téměř chemický. Při použití chemikálií totiž musíte dbát zvýšené opatrnosti při aplikování, nevdechovat výpary a chránit před jedy děti a zvířata.

Přinášíme vám způsob, jak bojovat proti hmyzu s jednoduchým, domácím prostředkem složeným z 3 přísad:

  • 500 ml jablečného octa
  • 500 ml rostlinný olej
  • 500 ml šampony

Jak prostředek proti nepříjemnému hmyzu funguje a jak jej používat?

Směs důkladně promíchejte, nalijte do rozprašovače, protřepete a nastříkejte na místa, kde se hmyz nejčastěji vyskytuje. Směs můžete nastříkat i podél obvodu kuchyně. Buďte však neustále opatrní s postříkanými místy. Samozřejmě, že je tento domácí produkt šetrnější pro vaše zdraví, to však nemění nic na tom, že je lepší jej pečlivě používat, aby nedocházelo k postříkání potravin.

5/5 - (3 votes)
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Další článek