Jak napsat zavináč @ na klávesnici počítače, notebooku, tabletu a mobilu

3 minuty čtení

Ten, kdo už někdy pracoval s textem v počítači, ví, že při psaní je možné zadávat různé symboly, jako například & – a, $ – dolar, € – euro, () – závorky, @ – zavináč, ěěě – pokus o zavináč na české klávesnici a spousty dalších. Jedním z nejčastěji psaných symbolů je právě zavináč, a to kvůli psaní e-malů. Jelikož @ nenajdeme na klávesnici standardně dobře přístupný, jako třeba závorky, tak si musíme pamatovat alespoň jednu jeho klávesou zkratku anebo, kde je možné ho najít.

Jak se píše zavináč @ přes klávesové zkratky

Pro psaní zavináče existuje hned několik způsobů. Nejvíce jsou používané klávesové zkratky, které jsou pro jeho napsaní také nejrychlejší. Jak se přes ně zavináč zadává?

U Windows a nastavení klávesnice na českou:

  • pravý Alt (Alt Gr) + v
  • přidržení levého Alt + 64 (čísla postupně za sebou, ne naráz)
  • levý Ctrl + levý Alt + v

U Windows a rozložení klávesnice na anglickou:

  • levý shift + 2

Jak najít zavináč @ v mapě znaků Windows

Další z možností, jak se v počítači udělá zavináč, je Mapa znaků, kterou si otevřete pomocí klávesové zkratky Windows (nalevo od levého Alt) + r. Poté vám vyskočí tabulka, do níž napíšete charmap a kliknete na OK. V dalším kroku se vám už objeví Mapa znaků, ve které hledaný symbol, v tomto případě zavináč, označíte myší a kliknete nejprve na Vybrat a Kopírovat.

Následně Mapu znaků zavřete a otevřete si vlastní soubor, v němž má být symbol napsaný, myší kliknete na místo, kde symbol potřebujete a pomocí klávesové zkratky Ctrl + v ho vložíte. Jestliže nechcete anebo vám nejde zadat klávesová zkratka pro vkládání, tak použijte myš. Najděte a klikněte na místo, kde má symbol být a poté klikněte na pravé tlačítko na myši a vyberte možnost Vložit.

Jak vložit zavináč @ v Microsoft Office Word, Excel..

Při psaní v Microsoft Office se zavináč ukrývá v seznamu symbolů, který najdete v jedné ze záložek na horní liště, kde už ho stačí pouze najít, označit a vložit.

Vložení ˃ Symbol ˃ najít a označit symbol ˃ Vložit

Jak napsat zavináč @ na MacBooku od Apple

Na Mac OS X je možné znak zavináč napsat kliknutím na alt+2 (na klávese je zavináč).

Jak udělat zavináč @ v mobilu

V mobilech je znak zavináče součástí klávesnice, nemusíte tedy klikat klávesové zkratky, stačí pouze @ pozorně vyhledat a stisknout.

Zavináč @ také můžete zkopírovat

Pokud z jakéhokoliv důvodu všechny uvedené varianty selžou anebo si na ně nevzpomenete, najděte si zavináč kdekoliv ve vašem emailu anebo na nějaké stránce na internetu (na Seznamu nebo Google nechte vyhledat slovo zavináč) a jakmile se vám v libovolném textu objeví, jednoduše ho zkopírujte, jako třeba zde: @

 

5/5 - (1 vote)
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Další článek