Jak dostat námrazu z oken auta co nejrychleji

3 minuty čtení

Teplota pod bodem mrazu nezvěstuje jen to, že zima už je opět tady. Řidičům tyto teploty předpovídají, že si budou muset ráno přivstat nebo vyjít dříve z domova, než někam pojedou. Musí se totiž nejprve zbavit námrazy z oken automobilu, jelikož se zamrzlými skly na silnici prostě nemohou.

Ti, kteří parkují v garáži nebo mají auto vybavené nezávislým topením, tento problém řešit nemusí. Ulehčenou práci mají i ti, kteří používají clonu na čelní sklo. Zbavit námrazy se tedy musí jen na bočních oknech a zadním skle.

Jak na zamrzlá okna automobilu

Každý má na tuto nepříjemnou povinnost svůj postup. Někdo prostě všechnu námrazu seškrábe autoškrabkou, jiný nastartuje auto, zapne topení a čeká, než se skla rozmrazí. Další například používají různé rozmrazovače, které činnost škrábání urychlují. Většinou jde o rozprašovače s chemickou směsí. Jedna z možností je i okna polít horkou vodou, hrozí však, že sklo praskne. Níže naleznete další postup, jak se protivné námrazy rychle a bez problému zbavit.

Jak se nejrychleji zbavit námrazy na sklech automobilu

I pro tento postup budete potřebovat autoškrabku. Dříve však, než začnete námrazu seškrabávat, nastartujte motor automobilu a pusťte vyhřívání zadního okna. Ti, jež mají auto vybaveno i elektronickým výhřevem čelního skla, mají o starost míň, ostatní ale přejdou na následující krok, kterým je zapnutí topení na nejvyšší možnou teplotu a nastavením foukání na čelní sklo. Dalším krokem je zapnutí vnitřního okruhu, jelikož se takto dovnitř automobilu nedostane mrazivý vzduch z venku a urychlí se tak zahřátí vzduchu v interiéru. (Moderní auta nezvládnou poslední dva kroky zároveň, zapněte tedy jen topení na nejvyšší teplotu a nastavte proud vzduchu na čelní sklo.)

Poté vylezte z auta a začněte seškrabávat námrazu z bočních oken. Kvůli jejich velikosti totiž nebývají tolik namrzlá, a než je seškrábete, čelní sklo díky puštěnému topení částečně rozmrzne a vy z něj tak můžete vrstvu ledu seškrábnout mnohem snadněji. Pro ještě rychlejší škrábání použijte některý chemický rozmrazovač, který lze koupit na benzince nebo v drogerii. Jeden takový rozmrazovač si můžete vyrobit i sami doma s pomocí prázdného rozprašovače, do něhož nalijete ocet a vodu v poměru 3 ku 1. Domácí rozmrazovač funguje stejně dobře, jako ten koupený.

5/5 - (1 vote)
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Další článek