Co je to pražská kavárna?

1 minuty čtení

Pražská kavárna. Tento pojem můžete slýchat zhruba od roku 2000, jelikož ho v tomto období začali používat politici z politické strany ODS (Občanská demokratická strana). Do povědomí většiny lidí se ale začal zapisovat až v roce 2014, kdy ho pro označení svých odpůrců začal hojně používat náš dosavadní prezident Miloš Zeman a jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Co znamená pojem Pražská kavárna?

Pražská kavárna je hanlivé označení pro skupinu velkoměstských, vzdělaných a veřejně známých lidí, kteří se aktivně zajímají o politiku. S největší pravděpodobnostní se jedná o skupinu vzdělanců, jež dříve volili politické strany jako Unie svobody a ODA (Občanská demokratická aliance), které se snažily navázat na politiku bývalého prezidenta České republiky Václava Havla, tedy na politiku pravdy a lásky.

Výrazy pražská a kavárna byly vybrány a použity z toho důvodu, že kavárna označuje místa, kde se skupiny vzdělanců setkávaly a pražská proto, že právě Praha je brána jako znak velkoměst se vzdělanci, jež jsou odříznuti od reality ostatních lidí.

Co je to pražská kavárna?
5 (100%) 2 hlasy

Komentáře

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Další článek
Rolovat nahoru