Dokonalé portréty z ručně psaného textu, to musíte vidět z blízka

1 minuty čtení

Kalifornský umělec Phil Vance věnuje stovky hodin času vytváření úchvatných portrétů známých osobností. Z dálky všechny vypadají jako krásná, ale běžné zdařilá anebo spíše uměle vyrobená díla. Pokud však přijdete blíž, uvidíte před sebou nekonečné množství ručně psaného textu, který je přes sebe precizně poskládán tak, aby byl výsledkem naprosto dokonalý obraz.

Jakmile začnete všechna slova dešifrovat, uvědomíte si, že jde o citáty daného objektu psané pořád dokola znova a znova.  Díky jejich překrývání je dosaženo stínování a realistického nádechu. Portrétům Phila Vanceho se doslova dostanete pod kůži a můžete si přečíst jejich myšlenky. Jde o úžasnou techniku, kterou jste možná ještě neviděli.

Z počátku se Phil Vance věnoval pouze černobílým portrétům jako je Albert Einstein, Mark Twain, Pablo Picasso anebo třeba Willem de Kooning. Později si ale svůj talent vyzkoušel i s barvou a výsledek je stejně tak zdařilý. První námětem pro barevný a z tisíců slov a písmem složený obraz byl Batmanův nepřítel Joker, kterého můžete taktéž vidět ve fotogalerii.

Fotogalerie

Foto zdroj: philvance.com

5/5 - (2 votes)
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Další článek