Busted Bingo – hra, ve které nikdo nechce vyhrát!

3 minuty čtení

Úřad šerifa v americkém Tennessee se proslavil jedinečným přístupem k chytání hledaných osob, který ve světě nemá obdoby. Šerif, jak je vidět, má smysl nejen pro spravedlnost, ale v určité míře i pro humor. S myšlenkou, že zločinci patří za mříže a neměli by se před zákonem ukrývat, se je totiž snaží dostat tam, kam patří, naprosto nevídaným způsobem.

Za využití běžně dostupných prostředků to není vždy jednoduché, proto se do chytání skrývajících se lidí rozhodl více zapojit veřejnost, a to unikátní herní formou. Nutno říct, že jeho nápad je sice kontroverzní, což si sám velice dobře uvědomuje, zároveň také úspěšný, a to je vzhledem k jeho odpovědnosti při pátrání po pachatelích trestných činů prý nejpodstatnější.

Busted Bingo – losování hledaných osob

Busted Bingo je týdenní online herní show vysílaná na Youtube a Facebooku, ve které je každé z hledaných osob přiřazen, podobně jako v Bingu, jeden očíslovaný míček. Asi už dobře tušíte, jaká by mohla být pravidla. Po přiřazení čísel lidem, které jsou v pátrání, dojde zcela náhodně k vylosování jednoho člověka, jehož totožnost, stejně jako údajné trestné činy, které spáchal, budou zveřejněny.

Asi není příliš velkým překvapením, že hned první díl této hry, který byl odvysílán v půli listopadu minulého roku, na sebe strhl pozornost mnoha médií, především těch místních. Velký byl i divácký zájem, který se postaral o to, co bylo hlavním cílem. Na hledanou osobu se více zaměřit a ve svém okolí, kde by se mohla pohybovat a ukrývat, ji odhalit. Navzdory kritice, že celé provedení Busted Bingo je neprofesionální a vysmívá se spravedlnosti, hra funguje a je úspěšná.

Šerif Wayne Anderson je tímto neobvyklým způsobem chytání pachatelů nadšen. Vždyť po odvysílání prvního dílu a zveřejnění prvního “vítěze“ uteklo jen pár hodin a už byl v base. Přitom ještě před chvílí šlo o hledanou osobu skrývající se za očíslovaným míčkem, o kterou široká veřejnost nejevila zájem, protože ani netušila, kým je. Poté, co byl vhozen do osudí a vylosován jako v nějaké loterijní hře, byl coby vyhrávající natolik populární, že už jeho další unikání spravedlnosti nebylo možné. Takto bylo prozatím chyceno 15 z 24 vítězů tohoto svérázného Binga.

5/5 - (1 vote)
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Další článek