Jak zabalit vánoční dárek?

3 minuty čtení

Vánoce se kvapem blíží a s nimi kromě rozesílání vánočních přání i to zdlouhavé a pro mnohé otravné balení dárků pro své blízké. Přinášíme vám v několika krocích návod, jak rychle a snadno zabalit dárek, jenž je ukrytý ve čtvercové či obdélníkové krabici. Využití najdete nejen na Vánoce, ale i při balení originálních dárků k narozeninám, svátku či čemukoliv jinému.

Co budete k balení dárků potřebovat?

Na balení vánočních a jiných dárků si připravte balicí papír (čím silnější, tím lepší, nebude se vám trhat), nůžky, oboustrannou lepicí pásku, stuhu a samozřejmě dárek.

1 KROK

Položte krabici lícem nahoru na rozvinutou roli balicího papíru. Vezměte si do ruky nůžky a ustřihněte balicí papír kolem krabice tak, aby z bočních stran přesahovalo alespoň tolik, kolik je dárek vysoký, a na délku tolik, aby se tam vešel dárek zhruba 1,5krát.

2 KROK

Zbylou roli balicího papíru odložte stranou. Krabici s dárkem vložte ke konci ustřihnutého papíru a jeho delší část si nechte u sebe. Poté vytáhněte papír nahoru přes vzdálenější okraj krabice. Použijte oboustrannou lepicí pásku a papír přilepte podél okraje krabice palcem a ukazováčkem.

3 KROK

Delší stranu balicího papíru přetáhněte přes krabici, až k jejímu vzdálenějšímu konci. Zarovnejte přesahující část balicího papíru (viz. foto) a přiložte jej na již nalepenou oboustrannou lepicí pásku.

4 KROK

Poté je na řadě zabalení zbylých dvou postranních částí. Zatlačte strany papíru směrem dovnitř (viz. foto), vytvoří se vám tak 4 klapky o úhlu 45 stupňů.

5 KROK

Sklopte horní klapku. Papír přeložte podél krabice tak, aby vám vznikla ostrá hrana. Přesahující balicí papír ode dna odřízněte, aby lícoval s krabicí.

6 KROK

Sklopte spodní klapku směrem nahoru a papír přesahující okraj krabice ohněte směrem dovnitř tak, aby lícoval s krabicí. Na ohnutý kus papíru nalepte oboustrannou lepicí pásku a poté polepenou část přilepte k horní straně dárku.

7 KROK

Opakujte kroky 4 – 6 i na druhé straně dárku.

8 KROK

Zabalený dárek položte na stuhu, která by měla být alespoň 5krát tak dlouhá, jako krabice. Vytáhněte konce stuh tak, aby z každé strany přečnívala stejná délka obou konců. Pravý konec přiložte k levému konci a překřižte jej.

9 KROK

Otočte krabici. Oba konce stuhy opět vytáhněte z pod krabice a poté jej provlečte pod stuhou (viz. foto).

10 KROK

Poté stuhu propleťte tak, jako kdybyste si zavazovali tkaničky u bot (viz. foto).

11 KROK

Delší konce stuhy přestřihněte nůžkami tak, aby byly stejně dlouhé.

12 KROK

Zabalení dárku je dokončeno.

Foto: JESUS AYALA/STUDIO D

5/5 - (1 vote)
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Další článek