Jak vyfotit obrazovku počítače a notebooku?

1 minuty čtení

Ke zkopírování stránky nebo celé obrazovky vašeho počítače či notebooku je k dispozici celá řada programů. Nejjednodušší však je použít klávesu Print Screen zkratkou PrtSc nebo Prt Sc, Prnt Scrn, Prt Scr, Print Scrn, Prt Scn, kterou obsahuje každá klávesnice. Klávesu Prtint Screen na klávesnici naleznete obvykle několik řad nad šipkami, tady v její horní pravé části. Jestliže ji hodláte použít na notebooku, bývá nutné předem použít klávesu Fn, jež se nejčastěji nachází v její levé spodní části mezi klávesami Ctrl a Start. Najít ji můžete ale i před klávesou Ctrl.

Snímek celé obrazovky se po stisknutí klávesy PrtSc zkopíruje a vy ho poté můžete jednoduše klávesovou zkratkou Ctrl + V vložit do programu Malování, jež je zdarma součástí Windows. Zkopírovaný snímek obrazovky lze také do Malování vložit jiným postupem, a to pomocí myši, kdy v horní liště programu kliknete na Úpravy či Domů a následně na Vložit.

Program Malování ve svém počítači nebo notebooku naleznete po rozkliknutí nabídky StartVšechny souboryPříslušenstvíMalování. Nebo pomocí vyhledávání – lupy, která se objeví ve spodní části nabídky po rozkliknutí Start, kam napíšete “malování“ a lupa vám jej ihned vyhledá.

5/5 - (1 vote)
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Další článek