Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/sites/4/site65974/public_html/wp-includes/post-template.php on line 310

Sportka výsledky – zkontrolovat tiket

19 minuty čteníSportka výsledky – 27. 9. 2019 (pátek)

Automobil Mercedes GLA – kód sázky: 270-2093603975-227**

Superjackpot Sportky na příští losování: 216 200 000 Kč


Návod a pravidla jak hrát hru Sportka

Obsah

Počátky Sportky

Co se českých loterií týče, pak Sportka je mezi lidmi jednoznačně nejoblíbenější. Společnost Sazka ji provozuje už od roku 1957, tedy déle jak 60 let. Z počátku se Sportka losovala pouze v neděli a to jen v jednom tahu. Výhry byly oproti těm dnešním také podstatně nižší, když maximum tehdy bylo 40 000 Kčs. Postupem času docházelo k určitým změnám, jako přidání druhého tahu, taktéž přidání dodatkového čísla, losování minimálně 2x týdně a hlavně navýšení výher.

Kdy a jak se Sportka hraje dnes

Současná podoba Sportky je následující. Ze 49 očíslovaných míčků, které jsou v osudí, se pravidelně ve středu a v neděli (mimořádně v pátek) přibližně ve 20 hodin losuje 6 čísel + 1 číslo dodatkové. Úkolem sázejících je si tipnout 6 libovolných čísel na sázence a co nejvíce jich uhodnout. Pokud se to někomu podaří u všech šesti, vyhraje 1. pořadí s výhrou obvykle v řádech milionů.

Po prvním místu následuje místo druhé, kterému odpovídá uhodnutí 5 čísel + 1 číslo dodatkové. Právě toto dodatkové číslo má ve Sportce jen jednu jedinou funkci spjatou pouze s 2. pořadím. Třetí, čtvrté a páté místo trefíte při uhodnutí 5, čísel, 4 čísel anebo 3 čísel, což je minimum k vyplacení nějaké výhry.

Mimořádné losování Sportky

Kromě středeční a nedělní pravidelnosti se Sportka minimálně 1x měsíčně hraje ve svém mimořádném losování i v pátek. Hraje se ve stejný čas jak obvykle, přesný den se ale dozvíte na internetových stránkách, a to na celý rok dopředu. Je tu ale pár výjimek ve dni i času losování, a to především na Štědrý den a na Silvestra. Ten může vyjít na jiný den v týdnu, než je středa, neděle anebo pátek. Navíc se nelosuje v obvyklých večerních hodinách, ale často hned někdy po obědě. O přesném termínu se hráči dozvědí včas.

Superjackpot Sportky

Mnoho sázejících se mylně domnívá, že první místo je zároveň trefení obrovského jackpotu v řádech desítek až stovek milionů. Není ale tomu tak. Superjackpot Sportky se totiž dá vyhrát jen v případě, že kromě 6 uhodnutých čísel bez dodatkového, uhádnete i poslední číslo z doplňkové hry Šance. Z toho vyplývá, že Šanci musíte hrát. Navíc nestačí vsadit jen jeden sloupeček, musíte mít podaný plný tiket za 220 korun. Jen tak máte příležitost políčit si na mnohdy astronomický Superjackpot.

Kolik Sportka stojí peněz

Ve Sportce je minimální sázka 20 Kč za 1 sloupec. Pokud ji uzavřete, můžete vyhrát maximálně 1. místo, což rozhodně není k zahození. Jak je zmíněno výše, chcete-li vyhrát hlavní cenu, musíte vsadit 10 sloupců za 200 Kč a k tomu navrch Šanci za 20 Kč. Komplet tedy plný tiket vyjde na 220 korun.

Doplňková hra Šance

Hra Šance je dobrovolná, hrát ji můžete i nemusíte. V ní se ale žádná čísla netipují, protože jde o sériové šestimístné číslo sázenky. Tohle číslo je součástí každého vsazeného tiketu, pokud však Šanci hrajete, budete mít právě u ní označeno ANO.

Výherní pořadí v Šanci se vyhodnocují podle počtu trefených čísel zprava od konce. Uhodnete-li číslo jedno, získáváte 6. pořadí. Uhodnete-li poslední 2. čísla, jde o 5. pořadí a tak dále až k 1. místu za uhodnutí všech 6 čísel. Výhry v šanci jsou od šestého po druhé místo pevně dané, a to 50, 100, 1 000, 10 000 a 100 000 Kč. První místo je pohyblivé a závisí na naplnění jackpotu Šance. V Průměru jde o bez mála 2 miliony korun.

Kde se Sportka sází

Sportka se nejčastěji sází přes loterijní terminál, kterých má Sazka po celé ČR více jak 7 000. Jsou všude tam, kde uvidíte logo Sazky, tedy obvykle na Poště, v trafikách, sázkových kancelářích, čerpacích stanicích atd. Stačí, abyste přišli k pokladně a obsluze nadiktovali, za kolik a na kdy chcete vsadit. Takovým způsobem vám bude podán tiket s náhodnými čísly, při nichž máte úplně stejnou šanci na výhru jako s čísly vašimi. Nedáte-li na náhodu, vezměte si papírovou sázenu a na ní vaše čísla spolu s dalšími potřebnými údaji zaškrtejte. Poté ji dejte obsluze, která ji opět skrze loterijní terminál vsadí.

Kromě uvedených míst je možné Sportku vsadit i jinými způsoby, a to buď online přes internet anebo přes kupón, který lze zakoupit u pokladen řetězců Tesco anebo Coop. Takto lze vsadit jen náhodná čísla. Při online sázení je zase potřeba, na rozdíl od všech dalších variant, provést do Sazky registraci a poté si na svůj vytvořený hráčský účet vložit nějaké peníze.

Do kolika hodin se musí Sportka vsadit

Sportku můžete uzavřít s předstihem, nicméně pokud budete hrát na poslední chvíli, váš tiket na aktuální losování musí být podán v daný den nejpozději do 19:00 hodin. Při zakoupení tiketu v Coopu anebo v Tescu je to ještě o půl hodiny dříve, tedy v den losování maximálně do 18:30 hodin.

Kde a jak kontrolovat Sportka výsledky a výhry

Zkontrolovat tiket Sportky lze několika způsoby. Nejjednodušší kontrola výher je při online sázení, neboť tehdy ani nic kontrolovat nemusíte, vše totiž probíhá automaticky, včetně připsání případných výher. Další možností je vzít si vsazený tiket a nechat ho zkontrolovat na libovolném z terminálů Sazky. Obsluha ho jednoduše projede a hned zjistí, zda jste vyhráli či nikoliv.

Sportka výsledky sázkaři mnohdy ještě před tím, než se vydají na terminál, kontrolují online na internetu, například na těchto stránkách, kde jsou aktuální výsledky Sportky uvedeny hned v úvodu. I tak se, ať už vyhrajete nebo ne, doporučuje nechat překontrolovat tiket ještě na terminálu. Překouknout se totiž může každý a bylo by škoda, aby vám neodhalená výhra propadla.

Velikost výhry ve Sportce za určitá pořadí

Výhry ve Sportce nejsou pevně dané. Kolik vyhrajete za určité pořadí, totiž záleží na tom, jak hodně lidé sází a hlavně také, jak hodně v minulém losování vyhrávali. Největší odlišnosti především bývají zřetelné za přední místa. Kolik se tedy vyhrává za daná pořadí se nedá říct přesně, ale jen průměrně.

Za 5 pořadí (3 uhodnutá čísla) je průměrná výhra 110 Kč. Za 4 pořadí (4 čísla) to je 600 Kč. Za 3 pořadí (5 čísel) činí výhra přibližně 25 000 Kč. Za 2 pořadí (5 čísel + dodatkové) si v průměru odnesete 800 000 Kč a za 1. místo (všech 6 trefených čísel) to dělá asi 15 milionů korun. Nejlákavější je ale Superjackpot (uhodnutých 6 čísel + poslední číslo z Šance), který vám v průměru nadělí pohádkových 137 milionů!

Kde se dají výhry ze Sportky vybrat

Výhry ze Sportky se vyplácí podle toho, jak jsou vysoké. Pokud jsou do 1 tisíce korun, měli byste je dostat na kterémkoliv prodejním místě Sazky, tedy opět tam, kde najdete její logo. U vyšších výher do 100 000 Kč je taktéž dostanete vyplacené v prodejním místě Sazky, nicméně musíte na to obsluhu předem upozornit. Zpravidla takto velké peníze nedostanete v malé trafice, naopak s výplatou si můžete být téměř jisti na Poště.

U výher do 270 tisíc se budete muset telefonicky na čísle 266 12 12 12 obrátit na Sazku, která vám sdělí, jaké vybrané místo blízko vašeho bydliště je k předávání takto vysokých výher uzpůsobeno. Opět se dá předpokládat, že půjde o Poštu. S ještě vyššími výhrami ze Sportky už je to ale komplikovanější, protože se budete muset vydat přímo do sídla Sazky v Praze. Přestože to může být pro občany žijící na druhém konci ČR složitější, kdo by si pro několik statisíců či milionů korun s chutí nedojel. Hotově si ale odnesete maximálně 300 000 korun, zbytek vám bude převeden na bankovní účet.

Jak dlouho je platný výherní tiket

S výběrem výhry ze Sportky nebude asi nikdo příliš dlouho otálet. Pokud ale, ať už z jakéhokoliv důvodu, si výhru nevyberete ihned, máte na to (aktuálně, což se ale v době vašeho čtení tohoto článku může změnit), rovných 365 dní. Kdo tedy výherní tiket nechtěně zašantročí, má 1 rok na to, aby ho našel.

Jaká je ve Sportce pravděpodobnost na výhru

Předně je třeba si říct, že z peněz, které sázkaři za Sportku utratí, jde na výhry pouze 50 %. Z toho je zřejmé, že extra výhodná Sportka zase není. Vyhrát však desítky či stovky milionů je ale natolik lákavé, že se tímto málokdo zabývá. Pravděpodobnost výhry 1. pořadí ve Sportce je malá, a to přibližně 1x ze 14 milionů. Musíme vzít ale v úvahu, že se losuje I. a II. tah, čímž se s pravděpodobností dostáváme zhruba na 1 ku 7 milionům.

U Superjackpotu je to ale jinak. Ten, jak už bylo zmíněno výše, vyhrajete pouze s 1. místem, pokud zároveň uhodnete poslední číslo z Šance. Protože je čísel 10, vaše pravděpodobnost je ještě 10x menší, než u 1. pořadí, a to konkrétně 1 ku 70 milionům. Ale! Chcete-li hrát o Superjackpot, musíte si vsadit plný tiket, což dělá 10 sloupců. To nakonec mění situaci, protože máte 10x více šancí na výhru. Pravděpodobnost na výhru Superjackpotu je tak při plném tiketu stejná (1 : 7 000 000), jako pravděpodobnost na výhru 1. místa při jednom sloupečku.

Sportka a daně z výher

Na rozdíl od Spojených států amerických anebo pár dalších zemí, kde se z loterijních výher platí daně, a navíc dost vysoké, v Evropě, a tedy i v České republice, se daně z výher neplatí. Je přitom jedno, zda hrajete Sportku anebo něco jiného. Veškeré vyhrané peníze vám zůstanou všechny, ke zdanění tedy nedochází.

Věcné výhry ve Sportce

Tu a tam Sazka pořádá speciální hru, v níž se dá vyhrát auto, dovolená či nějaká jiná cena. Není to sice pravidlem, obvykle se ale do podobné soutěže o doplňkové ceny dostanete při vsazení plného tiketu Sportky za 220 korun. Samotná hra pak probíhá způsobem, že se losuje speciální kód, který je součástí vašeho podaného tiketu. Nic navíc tedy netipujete, pouze si vsadíte plnou Sportku a pak už jen doufáte, že se štěstí usměje právě na vás.

Sportka 100x 2 miliony

Kromě věcných výher se občas hraje i doplňková hra stokrát 2 miliony. I do ní se zapojíte vsazením plného tiketu za 220 Kč. Sazka tuto hru ale nespouští, kdy se jí zachce, nýbrž podle přesně daných pravidel, které jsou následující.

Musíme se ale trochu vrátit k Superjackpotu. Ten se totiž skládá z bonusu a z předpokládané výhry za 1. místo (buď v prvním anebo ve druhém tahu, v závislosti na tom, která je právě vyšší). Příklad: Za 1. místo bude v 1. tahu Sportky 5 milionů a ve 2. tahu 8 milionů. Bonus Sportky bude činit 100 milionů. Superjackpot bude mít v tomto vzorovém příkladu hodnotu 108 milionů korun.

Jak vklady hráčů rostou a nikdo z nich dlouhou dobu tuto hlavní výhru netrefí, jackpot (tedy správně bonus), se neustále navyšuje. Dříve to bývalo skoro až donekonečna, nicméně Sazka vyslyšela přání sázkařů, kteří raději než 1 astronomickou výhru mají raději více šancí na výhry nižší. A těmi je právě 100x 2 miliony, které startují ve chvíli, kdy bonus Sportky přesáhne 250 milionů.

V tu chvíli se v bonus rozdělí na 2 části, a to na 50 milionů, které v něm zůstanou jako výchozí část Superjackpotu, a na 200 milionů, které se rozdělí na právě 100x 2 000 000 Kč. Poté se při každém losování Sportky vylosuje vždy i 5 hráčů, kteří dostanou po 2 milionech. Tato doplňková hra tedy běží 20 losování od jejího spuštění.

Kdo a kdy ve Sportce vyhrál nejvíce

Aktuálně, právě kvůli výše popsané hře 100x 2 miliony, se maximální výhra ve Sportce sotva přehoupne přes 300 milionů. Dříve tomu ale bylo jinak, což se vyplatilo jednomu šťastnému sázkaři z Chrudimska, který 3. listopadu 2013 vyhrál bezmála 400 milionů! Krásné, co říkáte? Šlo o náhodný tip, z čehož je zřejmé, že náhodě je jedno, zda vyberete tipovaná čísla vy anebo je za vás zvolí počítač.

Nejčastěji losovaná čísla ve Sportce

Je zbytečné se zabývat tím, která čísla padají ve Sportce nejčastěji. Jde totiž o čistě statistický údaj, který vám šanci na výhru nikterak nezvýší. Úspěchy minulé totiž ve Sportce nemají vůbec žádný vliv na úspěchy budoucí. I kdyby některé číslo chodilo doposud 2x častěji než jiné, je zbytečné ho vsázet právě z tohoto důvodu.

Pokud vás tento údaj i přesto zajímá, pak v prvním tahu je nejčastějším číslem 47 a ve druhém tahu číslo 12. Naopak nejméně doposud v prvním tahu padalo číslo 45 a ve druhém tahu 43.

Osobní sledování živého losování Sportky v Sazce

Není pochyb o tom, že losování Sportky je regulérní. Probíhá pod dozorem státního notáře, navíc Sazka nemá důvod cokoliv fixlovat, protože svůj 50% zisk z vybraných peněz má jistý. I tak se ale mohou najít lidé, kteří těmto úvahám nemusí věřit. V takovém případě, a nejen v něm, taktéž může jít o zvědavost a zajímavý zážitek, se lze živého losování zúčastnit osobně.

Máte-li o návštěvu Sazky zájem, stačí, abyste zavolali na infolinku a na některé z losování se nahlásili. Poté s vámi bude domluven termín, a to klidně hned tentýž den, pokud právě náhodou nebude plno. Jestliže se Sportka losuje kolem 20:00 hodin, bude stačit, když se do pražského sídla Sazky dostavíte půl hodinky předem. Na vrátnici prokážete svou totožnost, po čemž budete odvedeni do prostor, kde k losování dochází.

Vzhledem k přítomnosti kamer, které celý průběh losování nahrávají a následně zveřejňují v televizi, a také z důvodu bezpečnosti a regulérnosti slosování, budete od losovacích bubnů a lidí, kteří losování provádí anebo nad ním dozorují, odděleni sklem. Nic vám ale neuteče. Vylosovaná čísla si nakonec můžete zkontrolovat s těmi, které se o pár minut později objeví na internetových stránkách anebo v TV.

Jak vyhrát ve Sportce

Vyhrát ve Sportce by chtěl každý, ideálně tu nejvyšší cenu. Je nutno se ale smířit s faktem, že žádný zaručený recept na výhru neexistuje. Vše je totiž jen a pouze o náhodě, takže ať už vám kdokoliv cokoliv v tomto směru slíbí, zaručeně nehovoří pravdu. K výhře ve Sportce totiž potřebujete jediné, a to si ji vsadit a potom mít pořádné štěstí. Pokud jde však o páté pořadí, můžete si být jisti, že to budete při jednom vsazeném sloupci vyhrávat v průměru 1x z 28 případů.

Jak zvýšit šance na výhru

Pokud chcete mít ve Sportce větší šanci na výhru, jedinou cestou bude sázení více sloupečků. Hrát je ale potřeba opatrně a s rozmyslem. I když na několika tiketech vsadíte například 100 sloupců za 2 000 Kč, žádnou výhru vám to nezaručí.

Systémová sázka Sportky

Dobrým způsobem na zvýšení výher ve Sportce je systémové sázení, u něhož netipujete klasických 6 čísel, ale 7 až 15. Počítač poté vytvoří všechny možné kombinace sázek, které lze z daného počtu čísel zkombinovat. Při maximu 15 čísel vás ale vsazený tiket vyjde něco přes 100 tisíc korun, neboť vám systém vytvoří přes 5000 kombinací. Pakliže ale uhodnete z oněch 15 čísel 6 vylosovaných, můžete si být jisti, že jste v některém ze sloupečků trefili 1. místo. A navíc vyhrajete i hromady míst dalších.

Rolovat nahoru